SG Černošice vs. SG Husinec-Řež

Fotogalerie

Bylo to Řež!

Romantický úvod

V neděli 8.10. jsme na svém hřišti v Černošicích přivítali mužstvo SG Husinec – Řež. Hrálo se netradičně od 10.00 ráno. Předpověď počasí slibovala na celý den déšť, ale protože jsme stále dětmi štěstěny, jako na povel, asi deset minut před začátkem vysvitlo slunce, oblaka se roztrhala a po celý zápas bylo skoro azuro. „Soupeře jsme znali z turnaje v LIPENCÍCH. Přesto si myslím, že jsme po výhře v 3:0 soupeře trochu podcenili. Soupeř měl jedenáct hráčů včetně ženy, která „ale“ musím říct hrála výborně, plus jednoho půjčeného od nás“ upřesňuje pan Fous.

Udeřila Sparťanka a sprint přes půl hřiště

Soupeře jsme znali už ze dvou ročníků turnaje Lipenecký dědeček, takže jsme věděli, že půjde o kvalitního, ale hlavně o lidsky pohodového soupeře. To se také v celé míře potvrdilo. Hosté z Husince přijeli v počtu 12 hráčů, dokonce v jejich dresu nastoupila žena. Neobyčejná žena, neboť fotbalistka, která většinu své soutěžní kariéry hrála ve Spartě Praha. Na hřišti o sobě také dávala od začátku znát. Pískání zápasu se ujal Alda Mašty. Hrálo se klasicky 2 x 40 minut.

V začátku zápasu jsme si vypracovali několik šancí, ale nebyli jsme schopni dostat balón do soupeřovy sítě. A to hlavně naší zbrklostí v zakončení. A protože v zadních řadách jsme měli pár okének, soupeř nás začal trestat. Několik dalších šancí soupeře jsme přežili ale potom udeřila právě bývalá Sparťanka, která nikým nepokrytá využila nezištné přihrávky a zblízka prostřelila po zemi našeho brankáře Jedlu na 0:1. A vzápětí se na naši bránu hnal husinecký útočník. Radost mu ovšem sebral Jedle bravurním zákrokem. Jenže ten se nedal a naši děravou obranu ztrestal hned za pár minut, když se nikým neatakován po sprintu z poloviny hřiště prostřelil z hranice penalty Jedlu na 0:2. Což Fous trefně komentoval: “Druhý gól padl po špatně rozehraném rohu, kdy celá obrana včetně mně byla myšlenkami asi v hospodě u TETAURŮ a na Jedlu se řítil osamocený hráč“. Pak jsme se opět dostali do několika slibných příležitostí, ale nic se neujalo. Stavem 0:2 skončil první poločas.

Druhá půle, dobrá půle?

O pauze jsme zpytovali svědomí a do druhého poločasu jsme šli s cílem stav otočit a vyhrát minimálně 3:2. Toto naše odhodlání nám soupeř zkomplikoval asi v 50 minutě, když po rychlé a krásné kombinaci uklidil míč zblízka do sítě na 0:3. To už to s námi vypadalo opravdu zle.

Moni je Bůh? Obrat na konečných 7:3.

Za stavu 0:3 zázračně omládl a vzal na sebe veškerou odpovědnost Martin Moni a hlasitě si říkal o všechny možné balóny. A během pár desítek minut skóre sám otočil na 4:3. Pozornost zaslouží jeho druhý gól, což byla výstavní rána z dálky, která zaplavala a zapadla do pravé horní části brány. Třetí stál také za to, protože po úniku z levé strany elegantně přehodil vyběhnuvšího husineckého brankáře. Čtvrtý gól byl jistý z penalty za jasné stažení našeho hráče v pokutovém území. Pro úplnost, první a pátý gól ničím nevynikal, prostě to byly góly…

Soupeř byl tímto vývojem zaskočený a mimo pár náznaků nebo šancí, se kterými si poradil Jedle, již na nic nedosáhl. Výsledek ještě korigoval dobře hrající Matúš na 6:3 a dokonce i Růža (do té doby spaloval co mohl… ) na konečných 7:3. Po zápase jsme si se soupeřem dali pár piv z boudy, trochu jsme si u toho popovídali a hlavně jsme se domluvili, že příští rok si dáme odvetu přímo v Husinci – Řeži.

Co závěrem?

Jistěže komentář spokojeného Fouse: „Nakonec tedy vše dobré a pár piv u boudy“. Opět jsme zůstali neporaženi. I když po poločase a hlavně za stavu 0:3 by si na nás nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Vždyť také jsme slyšeli od některých hráčů, že jestli prohrajeme, žádnou reportáž psát nebudeme…  No a po zápase to bylo tak, jak říkal Fous…

Střelci : 5x MONI