Mezinárodní ALTLIGA Grosfeld, Moldau Cup, Měchenice 5.5.2018

Fotogalerie

Pátého května 2018, v den výročí Pražského povstání povstala brzy ráno i černošická Stará garda a vydala se do Měchenic na mezinárodní turnaj Moldau Cup. Přihlášeno bylo 5 mančaftů, 3 české (Měchenice, Lečice, Černošice) a 2 německé. Hrálo se systémem „každý s každým“, takže jsme sehráli 4 zápasy, každý netradičně po 18 minutách.

Do svého posledního zápasu stál v čele tabulky místní mančaft, který jednou remizoval a 2 krát vyhrál, včetně šťastného vítězství nad námi, když měcheničtí v poslední minutě kopali na hraně vápna za vymodlený faul přímý kop a pošramotili jinak výjimečnou reputaci Jedly. Zápas jsme měli vyhrát, minimálně 3 šance byly gólové, ale na „gdyby“ se nehraje.

Ostatní zápasy jsme vyhráli a mysleli si na druhé místo. Jeden z německých týmů v roli outsidera ovšem překvapil, ve svém posledním zápase zdolal favorita z Měchenic 2:1 a rázem byla první příčka opět na dohled. Ovšem za podmínky, že poslední zápas vyhrajeme, remíza by nám nestačila. Naději jsme vykřesali gólem už ve druhé minutě, kdy Franta Kupka utekl po levém křídle, nápaditě odcentroval do vápna a Marek Hejbal excelentně zavěsil. Franta byl na přihrávku velmi pyšný, po zápase se dlouho česal, aby na fotkách dobře vypadal, to je dnes taková móda těch, co mají vlasy… J. Pak ale přišel tlak Němců, který vyústil ve vyrovnání. Což nerozhodilo Honzu Červeného (mj. hrál i Franta Červený, a velmi dobře), který se ihned po rozehrání vydal do samostatné akce opět po levém křídle a z úhlu chytře přehodil brankáře. Takže 2:1. A v poslední, 18 minutě pak soupeřově obraně utekl Roger, obhodil si brankáře a vítězoslavně zavěsil do prázdné. Takže vítězství v zápase i v turnaji. No jak jinak, řekl by Jedle.

Sestava: Jedle, Fous, Alda Mašty Maštera, Marian Revay, Honza Brvča Červený, Franta Červený, Petr Cipra ml., Matúš Šefara, Franta Kupka, Marek Hejbal, Petr Roger Hendrych, Miloš Beneš, Míra Šíp