Lipenecký dědeček

Lipenecký dědeček

Fotogalerie

V Lipencích již po třetí

Lipenecký dědeček organizovaný Jardou Kábelem byl obsazen stejnými mužstvy jako minulý rok, tedy BSC Bratislava, FK Husinec – Řež, SK Kazín, SK Černošice a domácí FK Lipence. V minulém ročníku jsme obsadili třetí místo, letos jsme měli ambice vyšší. První zápas hráli Lipenečtí s Kazínem, a to jsme již viděli, že domácí oproti minulé sezóně značně posílili a omladili a Kazín porazili celkem hladce 3:0. Druhý zápas turnajového rozpisu a náš první jsme hráli my proti BSC Bratislava. V předchozích dvou ročnících nás vždy bratři Slováci porazili, takže jsme jim měli co vracet. Začátek zápasu byl více než nevídaný. Již ve 20 vteřině, prakticky z rozehrání vsítil gól Roger. Hned za minutu bylo již 2:0, kdy se trefil Zdenek Brabec. A v páté minutě bylo již 3:0, kdy Honza Svoboda dal gól hlavou přímo z přihrávky autového vhazování. Pak jsme trochu polevili a soupeř snížil na 3:2. Do poločasu jsme upravili Rogerem ještě na 4:2 a ve druhé půli bylo po jednom gólu na obou stranách, takže zápas skončil naší výhrou v poměru 5:3. Góly Svoboda 2, Roger 2, Zdenek Brabec 1

Nejhezčí gól dal Jedla a rozhodující remízy

Druhý náš zápas bylo tradiční derby s SK Kazín. Začali jsme dobře a v průběhu prvního poločasu jsme dali na 1:0, když se po šikovném stínění brankáře soupeře Broďákem prosadil střelou po zemi Roger. Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou neinkasovat. Což se nepodařilo, protože soupeř, konkrétně Chroust, napálil přímo z rohu balón tak, že Jedla v brance při snaze míč odkopnout dal asi nejhezčí gól Černošic. Z voleje přímo do branky. Ale bohužel do své… J Přes několik našich gólových a opravdu tutových šancí jsme již branku nedali a proto zápas skončil 1:1. Třetí zápas jsme hráli proti místnímu týmu Lipenců. Ti předtím deklasovali Husinec Řež 8:0, takže jsme měli trochu obavy. Nicméně sehráli jsme takticky velmi dobrý výkon a obětavostí v soubojích a chytrostí v držení míče jsme udrželi remízu 0:0. Za vlastní gól se omluvil Jedle několika povedenými zákroky. Nutno říci, že i soupeř k nám přistupoval se značným respektem.

My byli druzí, Fanda Červený první

Do čtvrtého zápasu s Husincem – Řeží jsme vstupovali s vědomím, že pokud vyhrajeme, druhé místo nás nemine. A tak se i stalo. Přes to, že jsme byli značně oslabeni (několik hráčů muselo odejít, buď do práce nebo za rozlobenou manželkou (sic! J) nebo odstoupili kvůli zranění), dokázali jsme soupeře porazit 3:0, kdy 2 góly zaznamenal Zdeněk Brabec a jeden, takovým hokejovým nahozením od modré Sandy Coka. Po odehrání všech zápasů bylo vyhlášení výsledků i všech dílčích ocenění. Mimo poháru za druhé místo a diplomu, získal ocenění František Červený z našeho družstva, jako nejstarší účastník turnaje. V jeho 72 letech byl jím předvedený výkon opravdu obdivuhodný. Gratulujeme a v dobrém závidíme jeho vitalitu a duševní zdraví. A jak nám řekl v kabině po turnaji: Kluci, já ty dresy vzít domu vyprat nemůžu, protože by je Hanka už spálila…J J J

Turnaj byl opět velmi dobře připravený, za což patří dík místnímu pořadateli a řediteli turnaje Jardovi „Taškovi“ Kábelemu. S ním jsme se znovu domluvili, že příštího ročníku se budeme opět účastnit.

Všem zúčastněným děkujeme a těm co nemohli, podáváme tuto zprávu.

Sestava: Jedle, Fous, Martin Krauzík Kraus, Tomáš Zelí Zelenka, Zdenek Vrabčák Brabec, Petr Sandy Coka, Ondra Kúťa Kutina, Dan Broďák Brodský, Franta Fany Červený, Franta Básník Kupka, Honza Freedom Svoboda, Petr Roger Hendrych.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na